همه چیز درمورد نمای ساختمان

طراحی و اجرای انواع نمای فلزی ، بخش مهمی از یک ساختمان را نما تشکیل می دهد. زیرا که نما از ساختمان در برابر تغیرات جوی و محیطی محافظت کرده و خب میتوان گفت یکی از عمده ترین زیبایی های شهری محسوب می شود.

نمای خوب، علاوه بر داشتن زیبایی و جذابیت، و داشتن نقش محافظ برای یک ساختمان، باید با ساختمان های مجاورش هم خوانی داشته باشد.

برای نمای ساختمان می‌توان از مصالح مختلفی مانند آجر، شیشه، سنگ، سرامیک، سیمان، سنگ های رنگی با چسب‌های مخصوص و… استفاده کرد. در این مقاله قصد داریم درباره ی انواع نماهای فلزی صحبت کنیم

 

طراحی و اجرای انواع نمای فلزی

نمای کامپوزیتی ساختمان - طراحی و اجرای انواع نمای فلزی

نمای کامپوزیتی ساختمان

کامپوزیت یکی از مصالح ترکیبی، که از دو لایه پوششی آلومینیوم با یک هسته پلی اتیلن تشکیل می شود. این متریال بسیار گسترده است به طوری که می تواند دست معماران را برای خلاقیت باز بگذارد.

کامپوزیت ها دست معمار را برای استفاده باز گذاشته است و به او کمک می کند کار خوبی را در رزومه اش ثبت کند. زرا که کامپوزیت ها دارای سطح صاف و یکدست بوده وبسیار شکل پذیر است، از نظر مقاومت و استحکام هم بسیار قابل اطمینان است. در رنگ های مختلف ارائه می شود و عایق صوتی و حرارتی است و در برابر اشعه ماوراء بنفش مقاوم است.

نمای استرچ متال ساختمان - طراحی و اجرای انواع نمای فلزی

نمای استرچ متال ساختمان

استرچ متال تشکیل شده از صفحات فلزی نظیر آهن و آلومنیوم و مس می باشند. حتی استل و برنج هم در انواع این صفحات وجود دارد. که تحت فرآیند و شرایط ویژه ای تولید می شوند و برش میخورند. نمای استرچ متال یک شکه ی توری است که این مجموعه بسیار محکم و مقاوم بوده و در سایز ها و رنگ های مختلف ارائه می شوند.

علاوه بر همه ی این ها دارای قیمت مناسبی هم می باشد.

نمای دیگر ساختمان - طراحی و اجرای انواع نمای فلزی

نما های دیگر

نماهای دیگری وجود دارد که هرکدام دارای مزیت ها و مقاومت ها وزیبایی های مخصوص به خودشان هستند. مانند آلومینیوم، روی، مس، فولاد کارتونی، فولاد موج دار که هریک دارای ظاهر بخصوص و مقاومت ها ومزایای خاص خودشان هستند.

 

 

 

شرکت بنیان پوشش آنامیس پیشرو در صنعت نمای ساختمان