مفهوم کلی رزین اپوکسی

در این مقاله درباره ی کار های چوب و رزین صحبت می کنیم. رزین اپوکسی جز خانواده های دو عضوی اپوکسی ها هستند که از و بخش “پایه ی رزینی” و “هاردنر” میباشد. اینها دارای برخی فورمولاسیون هستند که اگر آنها را اشتباه یا جابه جا استفاده کنید ممکن است بجای رزین ، چیز دیگری نصیبتان شود.

رزین اپوکسی بعد از گذشت 1 روز کاملاً خشک شده ولی 3 تا 7 روز طول میکشد تا رزین اپوکسی به نهایت سختی خود برسد و پیوندهای بین رزین و هاردنر استحکام یابد.

 

کار های چوب و رزین - Epoxy resin with wood

کار های چوب و رزین

 

کاربردهای رزین اپوکسی در تولید

-ساخت قالب های مستحکم (مانند قالب های وکیوم فرمینگ)
– تولید جواهر و زیورآلات مصنوعی
– عایق و پوشش صنایع دستی
– عایق بندی و دفن قطعات الکتریکی
– لایه گذاری (لمینیت – Laminate) در صنایع کامپوزیت و فایبرگلاس
– پوشش دهنده ی کف (یکی از معروف ترین کاربردهای رزین اپوکسی پوششی است برای کف سالن ها، کارخانه ها، زمین های بازی، مکان های تولید لوازم بهداشتی و پزشکی)
– به عنوان مواد اولیه در رنگسازی، چسب ها، خمیر های رزگیری، لعاب ها و آب بندی کننده ها (سیلر های رنگی و شفاف یا کیلر – Sealer)

 

شیوه ی نوین چوب با رزین

همانطور که در مقاله کفپوش اپوکسی و رزین اپوکسی توضیح داده شد، رزین اپوکسی ها ترکیبات بسیار زیبا و براق هستند و برای سلیقه های خاص بسیار مناسب است.

اما ترفند جدید و جذابی وارد بازار شده است. رزین اپوکسی با چوب

که می توانم بگویم یکی از جذاب ترین و زیباترین ارکان در چیدمان و یا حتی طراحی فضای داخلی منزل، محیط کار و غیره می باشد.

تصویری که مشاهده می کنید یکی از نمونه کارهای چوب و رزین می باشد، که برای مبهوت کردن مهمانانتان چیز بسیار فوق العاده ایست.

 

شیوه ی نوین چوب با رزین - Epoxy resin with wood

 

در رزین چوب تا دلتان می خواهد خلاق باشید و خلاقیت به خرج بدهید. برای هر نوع سلیقه اب و هر نوع خواسته ای مناسب بوده و پاسخگوی نیاز شما به زیبایی و آراستگی است.

 

با ما همراه باشید