مفهوم کلی دکوراسیون داخلی

این مقاله در ارتباط با طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی می باشد. طراحی داخلی گروهی از کارهای مختلف را توصیف می‌کند که در عین حالی که مرتبط با پروژه می‌باشد مرتبط با تبدیل آن به تنظیمات مؤثر برای طیف وسیعی از فعالیت‌های انسانی است. طراح داخلی کسی است که چنین پروژه‌هایی را انجام دهد. طراحی داخلی حرفه‌ای چند بعدی است که شامل توسعه مفهومی، ارتباط با ذی نفعان پروژه و مدیریت و اجرای طرح است.

 

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی - Design and implementation of interior decoration

 

درکوراسیون یک واژه ی فرانسوی ست و ترجمه ی آن در فرهنگ لغت دهخدا فن و تخصص در رشته آموزشی آذین ، آذین بندی ، آراستن می باشد. و همچنین در لغت نامه وبستر، طراحی داخلی چنین تعریف شده است : « هنر یا عمل برنامه ریزی و نظارت بر طراحی و اجرای معماری داخلی و مبلمان »

 

دکوراسیون داخلی و چشم انداز منزل و محیط کار، می تواند نقش بسیار عمیقو عظیمی را در آرامش و آسایش و تمرکز و فکر شما ایفا کند. اگر نیاز به ایده پردازی دارید، اگر نیاز دارید جایی باشد که بتوانید انرژی هایی که در طول روز از دست می دهید را دوباره به دست بیاورید، به فکر تغیر دکوراسیون داخلی محل کار و خانه تان باشید، با تلفیق رنگی تخصصی تر و با تغیرات ریز بینانه تر می توانید محیطی برای خود بسازید که سرشار از انرژی مثبت، پرستیژ و حس خوب باشد.

 

زندگی امروز ما بسیار دستخوش تغیرات شده است، این تغیرات حتی در طراحی دکوراسیون های داخلی و خارجی دیده می شود، طراحان در چند سال پیش بیشر از طرح های منظم و قرینه برای دکورایون های داخلی و خارجی استفاده میکردند، و اشکال مدنظشان به طور کل دایره ها و مربع ها و به طور اشکال قرینه بود، اما الان سعی دارند در طراحی هایشان از اشکال قرینه ستفاده نکنند چراکه با توجه به مطالعات روانشناسی اشکال قرینه به مرور زمان چشم را خسته می کند. از این روطراحان بسیار سعی دارند طرح هایی خلاقانه تر را اعمال کنند.

 

7 اصل در طراحی داخلی

المان های مختلفی در طراحی دکورسیون داخلی باعث می شود خانه و محل کار شما شکیل تر و زیباتر و دلنشین تر از چیزی که هست به نظر برسد اگر طراح شما به این هفت اصل توجه کند:

1.  نور( عنصری که توان دیدن را به فرد می دهد)

2. فرم( توده ی فیزیکی یک شی است که سه بعدی بوده و وزن دارد)

3. فضا ( همان محدوده ی در دسترس کاربر است)

4. بافت ( مشخصه ای از یک شی ، که با لمس کردن یا دیدن به چشم می آید . )

5. شکل ( خط بیرونی یک شی را تشکیل می دهد)

6. رنگ ( همان خاصیت بصری فرم است)

 7. حجم ( عنصر مهم طراحی داخلی است که بصورت اجسام توپر  تو خالی نمایان گشته است)

7 اصل در طراحی داخلی - Design and implementation of interior decoration

ولیکن شرکت بنیان پوشش آنامیس در تلاش است با استفاده از علم و فنون و خلاقیت روز دنیا، این آرامش و زیبایی را برای شما به ارمغان بیاورد و با شما در داشتن لحظات آرام و لذت بخشتان همراه باشد.

با ما همراه باشید