همه چیز درباره ی پارکت چوبی و لمینت

این مقاله به نام همه چیز درباره ی پارکت چوبی و لمینت درباره ی کلیت کار پارکت چوب و لمینت به شما توضیح می دهد. ابتدا یک مفهوم کلی در رابطه با پارکت چوبی برای دوستانی که می خواهند بیشتر بدانند ارائه می کنیم. پارکت یک پوشش برای فضای دکوراسیون داخل ساختمان است که جنس آن از چوب است و زمانی که آنها را به صورت موازی کنار هم قرار می دهیم می تواند پوشش زیبا و متناسبی را برای کف ساختمان ما به وجود آورد.

 

همه چیز درباره ی پارکت چوبی و لمینت

 

همه چیز درباره ی پارکت چوبی و لمینت

پارکت های چوبی ، ظاهری زیبا داشته و متناسب با سلیقه ی شما و همچنین با توجه به معیارهای مد روز طرح ارائه می کند.

شما با استفاده از پارکت میتوانید یک محیط بسیار زیبا و چشم نواز و همچنین محیطی که بتوانید از نظر بهداشتی بودن روی آن حساب کنید داشته باشید.

 

کفپوش پارکت یا سرمایه

به کفپوشی که میزنید به چشم سرمایه نگاه کنید نه به چشم کالای مصرفی; چرا که پارکت ها همیشه ارزش مالی خود را حفظ می کنند، و زمانی که ما می خواهید خانه را بفروشید ویا قصد اجاره دادن را داشته باشید، به شما کمک می کند بتوانید به بهای ملک خود بیافزایید. و یک مزیت بزرگ را شامل حال شما می کند.

 

مزیت پارکت نسبت به سرامیک ها و سنگ ها

قطعا برای همه ی ما اتفاق افتاده که سرمایی ناشی از نشستن بر روی سنگ و سرامیک را تجربه کرده باشیم، و همچنین سر خوردن و آسیب دیدن از این طریق را در پارکت این مشکلات را نداریم، چرا که عایق صوتی حرارتی بوده و همچنین می تواند در حفظ انرژی به ما کمک کند.

 

از طرفی اگر شما قصد موکت کردن کف ساختمانتان را دارید باید بگوییم موکت  سه برابر پارکت گرد و غبار را در لا به لای تار و پود خود ذخیره می کند و تنفس کردن در این محیط چقد می تواند مضر باشد.

وقتی ساختمان شما دارای پارکت است، شما ی توانید به راحتی هرچند هفته یکبار زمین را با کمک یک تی تمیز کنید، اما این امکان در موکت وجود ندارد و حتی در صورت ریختن مواد خوراکی ، رنگ ی هرچیز دیگر بر روی پارکت شما میتوانید صرف مدت زمان بسیار کوتاه و با دردسر کمتر آن را تمیز کنید، اما برای موکت کجبورید دردسرهای زیادی را متحمل شوید و برای تمیز کردن آن هزینه صرف کنید.

برای اجرای پارکت نیازی به صرف زمان زیادی نیست، کثیف کاری ندارد و شما را به داشتن صبر و شکیبایی دعوت نمی کند تا بتوانید بعد از مدت ها به زیبایی منزلتان دست یابید.

پارکت استقامت بالایی دارد و فشار و ترک خوردگی را تا حدی می تواند تحمل کند. در برابر آتش و … مقاوم است. نگهداری و نظافت آن بسیار ساده است، قابل انتقال است، لکه و ذرات و بوها را در خود نگه نمیدارد.

 

پارکت لمینت

پارکت لمینت می تواند برای افرادی که دوست دارند محیطشان شاد و زیبا و مرتب باشد بسیار بسیار مناسب است.

 

پارکت لمینت

 

مزایای پارکت لمینت

پارکت لمینت نیازی به چسب ندارد و باعث آسیب دیدن به لایه های زیرین نمی شود. در پارکت های لمینت شیارهایی وجود داردکه در کناره های پارکت به صورت نر و ماده قرار می گیرد. و نقش مهمی در استحکام پارکت دارد.

عایق بسیار خوبی برای صوت و حرارت است.

بیشتر پارکت لمینت ها، دارای طرح های دو بعدی هستند ولی در حال حاضر، پارکت لمینت های سه بعدی (مانند پارکت سه بعدی) هم در بازار موجودند.

 

با ما همراه باشید